Doradcy firm kontra PARP
Zmiana na łatwiejsze zasad przyznawania najpopularniejszych dotacji na inwestycje nie spodobała się niektórym ekspertom. Inni uważają zarzuty za absurdalne i wskazują, że to słuszny ruch.
Artur osiecki
Chodzi o dotacje na nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym z programu operacyjnego „Innowacyjna gospodarka" rozdzielane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). To najpopularniejsze granty rozdzielane przez PARP w latach 2007–2013 i kluczowy ogólnopolski instrument wsparcia najbardziej innowacyjnych inwestycji.
Agencja ocenia teraz wnioski firm z ostatniego naboru projektów (budżet 500 mln zł), który zakończył się w grudniu 2013 r. Jak wskazuje nam jeden z doradców pragnący zachować anonimowość, pod koniec oceny projektów PARP zmieniła jej zasady.
Po zmianach na tzw. panel ekspertów (dalszy etap oceny) mogą zakwalifikować się projekty, które otrzymały 60 i więcej na 100 pkt na etapie oceny merytorycznej (wcześniej próg wynosił 75 pkt).
Doradca podkreśla, że w dokumentacji konkursu opublikowanej przez PARP wprost było wskazane, że projekty,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta