Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Niedogodność organizacyjna to za mało

11 kwietnia 2014 | Prawo i praktyka | Marek Rotkiewicz

Uprawnienia. Pracodawca tylko wyjątkowo może odmówić obniżenia etatu w trakcie dodatkowego urlopu macierzyńskiego oraz rodzicielskiego. Ale powody uzasadnienia ma ograniczone.

  • Pracownica kończy urlop macierzyński. Złożyła wniosek o urlop dodatkowy i jednoczenie chciałaby świadczyć pracę na 1/4 etatu. Zadeklarowała także, że będzie chciała korzystać z pełnego urlopu rodzicielskiego i również łączyć go z pracą niepełnoetatową. Na jej miejsce zatrudniliśmy inną osobę na zastępstwo i taka zmiana byłaby dla nas niewygodna. Czy możemy odmówić zgody na jej wniosek? – pyta czytelnik.

Nie,

jeśli opierać by się to miało tylko na samym zatrudnieniu kogoś na miejsce pracownicy. Osoba uprawniona do dodatkowego urlopu macierzyńskiego lub urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego oraz rodzicielskiego może je łączyć z wykonywaniem pracy u pracodawcy udzielającego urlopu w wymiarze nie wyższym niż połowa pełnego wymiaru czasu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9812

Wydanie: 9812

Spis treści
Zamów abonament