Mundial w skrócie

18 czerwca 2014 | Sport | Maksymilian Radzimirski

USA

∑ Clint Dempsey ma złamany nos. Kapitan amerykańskiej drużyny doznał kontuzji w meczu grupy G z Ghaną (2:1). W pierwszej połowie kolanem w twarz uderzył go obrońca rywali. Dempsey, który strzelił bramkę w pierwszej minucie meczu, grał do końca spotkania. Lekarze twierdzą, że piłkarz może wystąpić w najbliższym meczu z Portugalią (22 VI, niedziela, Manaus).

Afryka

∑ Rząd Ghany kupił prąd od Wybrzeża Kości Słoniowej, aby nie było przerw w dostawie elektryczności, a co za tym idzie – zakłóceń w transmisjach meczów mundialu. By zmniejszyć zużycie prądu, zdecydowano się także ograniczyć produkcję w hucie aluminium.

Grupa c

∑ Howard Webb sędzią meczu Kolumbia – WKS. 42-letni Anglik prowadził finał poprzednich mistrzostw Hiszpania – Holandia (1:0).

Iran

∑ Piłkarze nie mogą wymieniać się koszulkami. Irańska federacja tłumaczy, że nie ma pieniędzy, by zapewnić zawodnikom nowe stroje na każde spotkanie.