Andres Guardado (z lewej) strzelił drugiego gola dla Meksyku
źródło: PAP/EPA
Partner relacji

Grupa A | Brazylia pokonała Kamerun 4:1
i w 1/8 finału spotka się z Chile. Meksyk po wygranej 3:1 z Chorwacją trafił na Holandię.

Michał Kołodziejczyk z Recife

Louis van Gaal miał rację. To nie było w porządku, że Brazylijczycy grali swój mecz, wiedząc już o tym, że swoją grupę wygrała Holandia. Gospodarze, aby uniknąć drużyny, która w pierwszej fazie turnieju zaprezentowała się najlepiej, musieli wygrać z Kamerunem. Najlepiej jak najwyżej, bo przecież w tym samym czasie Meksyk grał z Chorwacją i wysokie zwycięstwo mogło dać mu awans do 1/8 finału z pierwszego miejsca.

Zadanie wydawało się łatwe, bo do tej pory Kamerun przegrał oba mecze, nie strzelając nawet gola. Mecz w Brasilii potwierdził jednak, że drużyna Luiza Scolariego faworytem do złota jest głównie dlatego, że gra na własnych boiskach. No i może jeszcze dlatego, że ma Neymara. Scolari wystawił najsilniejszy skład, wzmocnił atak, bo obok Freda wystąpił wracający po kontuzji Hulk. Brazylijczycy wygrali wysoko, ale znowu nie zachwycili. Pod koniec meczu ścigali się z czasem i to internet sprawił, że nie widzieliśmy kibiców z radiem tranzystorowym przy uszach.

Neymar w pierwszej połowie uderzył dwa razy. Jego strzały z 17. i 35. minuty dały gospodarzom dwa gole, ale bramkę dla Kamerunu zdobył Joel Matip...