Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Lepszy zbiorczy dokument czy świadectwo na żądanie

06 sierpnia 2014 | Dobra Firma | Ewa Drzewiecka

Jeśli pracownik nie chce, aby umknął mu choćby miesiąc etatowej aktywności, może się domagać jego potwierdzenia przez firmę. Dla szefa to dodatkowy obowiązek, tym bardziej że podwładny nie jest ograniczony żadnym terminem.

Nowe zasady wystawiania zaświadczeń o zatrudnieniu przy zawieraniu kolejnych umów między tymi samymi pracodawcą a pracownikiem obowiązują od ponad trzech lat i nadal budzą wątpliwości.

Po każdym angażu

Choć obowiązuje zasada zbiorczego wystawiania świadectwa pracy, szef musi wydać taki dokument zawsze wtedy, gdy podwładny wystąpi z takim wnioskiem. Takie żądanie powinno mieć formę pisemną. Dokument o etatowej aktywności należy wydać pracownikowi w ciągu siedmiu dni od złożenia takiego wniosku.

Przepis nie mówi nic o tym, do kiedy etatowiec może wystąpić o wydanie świadectwa. Oznacza to, że szef musi uwzględnić taki wniosek i wystawić dokument nawet po wielu miesiącach od zakończenia kontraktu....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9908

Wydanie: 9908

Spis treści
Zamów abonament