Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Feralne wakacje Platformy Obywatelskiej

06 sierpnia 2014 | Rzecz o polityce | Eliza Olczyk
Jeśli działacze PO sądzą, że znów wystarczy wysłać Donalda Tuska w teren, by wygrać wybory, mogą się srodze zawieść  – uprzedza specjalista od wizerunku Wojciech Jabłoński (na zdjęciu premier w tuskobusie w kampanii 2011 r.)
autor zdjęcia: Bogusław Florian
źródło: Fotorzepa
Jeśli działacze PO sądzą, że znów wystarczy wysłać Donalda Tuska w teren, by wygrać wybory, mogą się srodze zawieść – uprzedza specjalista od wizerunku Wojciech Jabłoński (na zdjęciu premier w tuskobusie w kampanii 2011 r.)

Po aferze taśmowej | Partia rządząca po raz pierwszy nie zostawiła wyborcom pozytywnego przekazu na sezon urlopowy.

Partia Donalda Tuska od początku obecnej kadencji zalicza wakacyjne spadki poparcia, które przeciągają się aż do jesieni. W tym roku nie będzie inaczej. Tyle że tym razem grozi to przegraną w wyborach samorządowych.

Nawet Peru nie zaszkodziło

Czy to niefortunny zbieg okoliczności, czy wynik nieudolnej polityki wizerunkowej, czy zmęczenie Platformą Obywatelską, które sprawia, że najdrobniejsza wpadka urasta do rangi problemu, ale fakt pozostaje faktem: okres kanikuły od kilku lat nie sprzyja już partii rządzącej.

Paweł Piskorski w jednym z wywiadów dla „Rz" powiedział, że Donald Tusk jak żaden inny polityk doskonale wie, iż wakacje wcale nie są martwym sezonem politycznym. Że tylko niewielka część wyborców w danym momencie odpoczywa, a reszta normalnie pracuje. Przy czym tematy polityczne, które zaistnieją w tzw. sezonie ogórkowym, znacznie lepiej docierają do odbiorców niż normalnie, bo nie ma dla nich konkurencji.

Dawno PO nie była w takiej defensywie jak obecnie – mówi politolog Rafał Chwedoruk

Platformie przez pierwszą kadencję udawało się narzucić wyborcom na wakacje pozytywny przekaz, choć na początku rządów tej partii wpadek nie brakowało.

Powszechnie wykpiony przez opozycję i internautów wyjazd Donalda Tuska na szczyt w Peru tuż przed wakacjami 2008 roku ani na jotę nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9908

Wydanie: 9908

Spis treści
Zamów abonament