Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wciągająca opowieść o grze wywiadów

06 sierpnia 2014 | Kultura | Barbara Hollender
Philip Seymour  Hoffman jako oficer wywiadu  w „Bardzo poszukiwanym człowieku”. Zdobywca Oscara za rolę w filmie „Capote”, zmarł w lutym tego roku wskutek przedawkowania narkotyków.  Miał 46 lat
źródło: Forum Film
Philip Seymour Hoffman jako oficer wywiadu w „Bardzo poszukiwanym człowieku”. Zdobywca Oscara za rolę w filmie „Capote”, zmarł w lutym tego roku wskutek przedawkowania narkotyków. Miał 46 lat

Film | „Bardzo poszukiwany człowiek" z ostatnią rolą Philipa Seymoura Hoffmana pokazuje kulisy walki z terroryzmem - pisze Barbara Hollender.

Ten film firmują nie lada postaci: klasyk powieści kryminalno-szpiegowskiej John Le Carré, reżyser „Amerykanina" Anton Corbijn, wreszcie zmarły przed rokiem, fascynujący Phillip Seymour Hoffman w swojej ostatniej roli, a do tego jeszcze Willem Dafoe, Robin Wright i Nina Hoss.

„Bardzo poszukiwany człowiek" był zatem z założenia skazany na powodzenie, ale też trzeba docenić, że twórcy nie zmarnowali szansy. Dotknęli najbardziej palącego problemu XXI wieku – walki z terroryzmem – ale nie pozwolili sobie na jednoznaczność i zacietrzewienie.

Twórcy filmu zadali kilka znaczących pytań o istotę stosunków Wschodu i Zachodu, przede wszystkim jednak zrobili film o psychicznych obciążeniach i etyce ludzi, którzy usiłują zapewnić bezpieczeństwo swoim społeczeństwom.

Przystanek Monachium

Günther Bachmann, oficer niemieckiego wywiadu, jest szefem „komórki antyterrorystycznej, o której istnieniu wie bardzo mało ludzi, a jeszcze mniej lubi". To on prowadzi śledztwo w sprawie pół-Czeczena,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9908

Wydanie: 9908

Spis treści
Zamów abonament