Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Putin rozważa wojnę

06 sierpnia 2014 | Świat | Jędrzej Bielecki
Ukraińska armia prowadziła wczoraj ostrzał wschodnich przedmieść Doniecka
autor zdjęcia: Andrey Krasnoschekov
źródło: AFP
Ukraińska armia prowadziła wczoraj ostrzał wschodnich przedmieść Doniecka
W ciągu  sześciu tygodni ukraińska  armia odbiła większość terenów zajmowanych przez rebeliantów,  a także otoczyła dwa główne miasta regionu: Donieck i Ługańsk.
źródło: Rzeczpospolita
W ciągu sześciu tygodni ukraińska armia odbiła większość terenów zajmowanych przez rebeliantów, a także otoczyła dwa główne miasta regionu: Donieck i Ługańsk.

Ukraińska armia rozpoczęła natarcie na północne przedmieścia Doniecka. Rosja uratuje rebeliantów?

Na początku tygodnia Ukraińcom udało się wyzwolić Jasynuwatę, ważny węzeł kolejowy znajdujący się na granicy stolicy Donbasu. We wtorek walki trwały także w Marince, miejscowości położonej bezpośrednio na południe od Doniecka. To tędy wiedzie strategiczna droga zaopatrująca miasto. Andrij Łysenko, rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego, zapowiedział, że szturm stolicy Donbasu może się rozpocząć w każdej chwili. Zaapelował do mieszkańców milionowej metropolii o jak najszybszą ewakuację. Mają wywiesić na samochodach białe flagi i kierować się specjalnie utworzonymi korytarzami.

Walki w mieście

To jednak nie będzie łatwe, bo rebelianci nie zgadzają się na wyjazd cywilów, a wiele kluczowych mostów zostało wysadzonych w powietrze. W tej sytuacji przynajmniej jedna trzecia mieszkańców postanowiła na razie nigdzie się nie ruszać: we wtorek przed sklepami spożywczymi ustawiły się kolejki ludzi, którzy starają się zgromadzić zapasy na wypadek długiego oblężenia. Poza tym...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9908

Wydanie: 9908

Spis treści
Zamów abonament