Spółdzielnia zaspokaja potrzeby wszystkich właścicieli
Odpisy na fundusz remontowy zasobów mieszkaniowych dokonywane od lokali użytkowych są kosztem uzyskania przychodów.
Z wnioskiem o interpretację wystąpiła spółdzielnia mieszkaniowa. Wyjaśniła, że w skład jej zasobów wchodzi także spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu użytkowego, który jest położony na parterze budynku mieszkalnego. Realizując zapisy art. 6 ust. 3 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, w celu finansowania remontów spółdzielnia utworzyła fundusz remontowy zasobów mieszkaniowych. Zapytała, czy odpis na fundusz remontowy naliczony od lokalu użytkowego może być dla niej kosztem uzyskania przychodu.
Sama uważała, że tak. Wskazała na art. 15 ust. 1 w zw. z art. 16 ust. 1 pkt 9 lit. a ustawy o CIT. Zgodnie z ich treścią kosztem uzyskania przychodów są podstawowe odpisy i wpłaty na fundusze tworzone przez podatników, jeżeli obowiązek lub możliwość ich tworzenia w ciężar kosztów określają...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta