Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wyciekają firmowe tajemnice

22 września 2014 | Ciekawa ekonomia
Ochrona Informacji gromadzonych przez firmy pozostawia wiele do życzenia. System jest dziurawy
źródło: Rzeczpospolita
Ochrona Informacji gromadzonych przez firmy pozostawia wiele do życzenia. System jest dziurawy

Gospodarka | Większość przedsiębiorstw w Polsce może być zainfekowanych złośliwym oprogramowaniem. Co trzecie zwiększy budżet na ochronę danych.

michał duszczyk

77 proc. przedsiębiorstw zdaje sobie sprawę z dużej wartości posiadanych informacji a ich bezpieczeństwo uważa za jeden ze swoich priorytetów – wynika z najnowszych badań firmy mediarecovery i kancelarii Ślązak, Zapiór i Wspólnicy.  Mimo to ochrona tych danych pozostawia wiele do życzenia.

Informacje z firm wyciekają jak przez sito. Problem jest poważny, bo aż jedna trzecia przedsiębiorstw deklaruje realne straty finansowe i wizerunkowe spowodowane utratą cennych danych. Z najnowszych badań firmy Check Point Software Technology wynika, że średnio jednorazowe straty pojedynczego przedsiębiorstwa zaatakowanego przez hakerów sięgają 450 tys. zł, czyli nawet ponad cztery razy więcej niż w przypadku firm np. z W. Brytanii.

Winni pracownicy

W firmach źle chronione są zarówno materiały przechowywane w komputerach, na nośnikach cyfrowych, jak i tradycyjne dokumenty papierowe. To jednak problem, który dotyczy nie tylko Polski. Claire Reid, partner w PwC, wskazywała niedawno, że  europejskie przedsiębiorstwa średniej wielkości nie zabezpieczają wystarczająco posiadanych informacji. – Nie rozumieją ich wartości jako majątku firmy – twierdzi.

Pomimo że coraz częściej mówi się o końcu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9947

Wydanie: 9947

Spis treści

Nieruchomości Warszawa

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Okładka o Papieżu

Zamów abonament