Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Żłobki dla wszystkich uczelnianych dzieci

22 września 2014 | Prawo | Ksawery Wardacki

Świadczenia | Studenci zaproponowali Ministerstwu Pracy i Polityki Społecznej zmiany prawa, które pomogą studiującym matkom zapewnić opiekę nad ich dziećmi.

Młode matki, które studiują, nie mają możliwości zostawienia swoich dzieci w specjalnej placówce. Uczelnie bowiem nie prowadzą własnych żłobków, a te, które zdecydowały się na ich otwarcie, nie przyjmują dzieci studentów.

Na problem zwrócili uwagę studenci Uniwersytetu Warszawskiego. W czwartek przedstawili ministrowi pracy i polityki społecznej propozycję zmian w prawie. Mają zachęcić uczelnie do prowadzenia żłobków, które byłyby otwarte zarówno dla pracowników, jak i studentów. Minister i uczelnie entuzjastycznie podchodzą do inicjatywy. Nad ostatecznymi rozwiązaniami popracują teraz eksperci.

Pojedyncze żłobki

Uczelnie prowadzą około 15 placówek opieki nad dziećmi. Są to głównie przedszkola. W październiku 2013 r. Uniwersytet Warszawski jako pierwszy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9947

Wydanie: 9947

Spis treści

Nieruchomości Warszawa

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Okładka o Papieżu

Zamów abonament