Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Renzi szuka ratunku dla straconego pokolenia

22 września 2014 | Świat | Anna Słojewska

Południe Europy ma olbrzymie bezrobocie wśród młodych. Potrzebuje sojuszników na Północy.

Włoski premier zaprosił przywódców UE na nieformalny szczyt 8 października do Mediolanu. Temat – wzrost gospodarczy i walka z bezrobociem. Jeszcze kilka dni temu zmieniano datę tego wydarzenia, potem nieoficjalnie podawano, że impreza, w której zorganizowanie tyle kapitału politycznego włożył Matteo Renzi, w ogóle się nie odbędzie z powodu napiętego kalendarza przywódców. W końcu podano termin, ale to ciągle informacja nieoficjalna.

Włoski premier bardzo potrzebuje tego wydarzenia. – Chce pokazać, że to on inicjuje w Europie debatę na temat wzrostu gospodarczego. Włochy mają teraz prezydencję w UE i taki szczyt to trochę zabieg wizerunkowy, obliczony na efekt wewnętrzny – mówi „Rz" Vincenzo Scarpetta, ekspert think tanku Open Europe w Londynie.

Renzi stoi przed wielkim wyzwaniem zreformowania rynku pracy w swoim kraju. We Włoszech jest przepaść między uregulowanym, chronionym zatrudnieniem starszych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9947

Wydanie: 9947

Spis treści

Nieruchomości Warszawa

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Okładka o Papieżu

Zamów abonament