Terminal to wygoda dla klienta
Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na korzystanie z takich urządzeń, bo ich płatnicy chętnie dokonują transakcji bezgotówkowych. Banki oferują konta powiązane z terminalem.
Jak wynika z raportu NBP „Postawy Polaków wobec obrotu bezgotówkowego", najczęściej za zakupy kartą płacimy w dużych sklepach – 55 proc. badanych robi to często, a tylko 6 proc. nigdy nie płaci kartą. Najrzadziej wykorzystujemy kartę, płacąc za usługi – 9 proc. biorących udział w badaniu robi to często, a 73 proc. badanych nigdy nie użyło karty.
Na wyniki badania ma wpływ przede wszystkim kwota – w dużych sklepach najczęściej płacimy przynajmniej kilkadziesiąt złotych, w punktach usługowych często jest to kilka złotych.
Posiadanie terminalu płatniczego to koszt dla tego, kto go ma. Na podstawowe opłaty składają się comiesięczny koszt dzierżawy uzależniony od rodzaju terminalu oraz prowizja od każdej transakcji. Prowizja zawiera:...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta