Czy środki medyczne uwzględnia się w remanencie
DOKUMENTACJA | Surowce do wypełniania zębów, masy wyciskowe, leki i znieczulenia powinny być wykazane w spisie z natury sporządzanym przez stomatologa prowadzącego podatkową księgę. Część organów ma jednak inne zdanie.
Marcin Szymankiewicz
Prowadzę pozarolniczą działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług stomatologicznych. Przy ich wykonywaniu używam takich materiałów jak: materiały do wypełniania zęba, materiały do wypełniania kanałów zębowych, wkłady i włókno szklane do odbudowy zębów, materiały do płukania kanałów, masy wyciskowe, leki, nici, znieczulenia. Produkty te służą do prowadzenia działalności gospodarczej. Czy te środki medyczne powinnam ująć w spisie z natury, który będę sporządzać na dzień 31 grudnia 2014 r.? – pyta czytelniczka.
U podatników osiągających dochody z działalności gospodarczej i prowadzących księgi przychodów i rozchodów dochodem z działalności jest różnica pomiędzy przychodem w rozumieniu art. 14 ustawy o PIT a kosztami uzyskania powiększona o różnicę pomiędzy wartością remanentu końcowego i początkowego towarów handlowych, materiałów (surowców) podstawowych i pomocniczych, półwyrobów, produkcji w toku, wyrobów gotowych, braków i odpadków, jeżeli wartość remanentu końcowego jest wyższa niż wartość remanentu początkowego lub pomniejszona o różnicę pomiędzy wartością remanentu początkowego i końcowego, jeżeli wartość remanentu początkowego jest wyższa (art. 24 ust. 2 zdanie pierwsze ustawy o PIT). A zatem w remanencie początkowym oraz końcowym podatnik...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta