Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kamienice na wynajem

16 grudnia 2014 | Ciekawa ekonomia
źródło: Rzeczpospolita

nieruchomości | Gminne spółki i towarzystwa budownictwa społecznego już mogą przygotowywać nowe projekty, które będą miały wsparcie finansowe od państwa.

Grażyna Błaszczak

W III kwartale 2015 r. może wejść w życie poprawiony program wsparcia budownictwa mieszkań na wynajem – ocenia Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju (MIR).

Dla kogo oferta

– Popyt na społeczne mieszkania czynszowe pozostaje niezaspokojony. Jego skala szacowana jest na ok. 100 tys. lokali – mówi Paweł Orłowski, wiceminister infrastruktury.

Mieszkania na wynajem budowane w ramach nowego programu miałyby powstawać dla osób, którym nie przysługują lokale socjalne, bo zarabiają za wiele, ale też nie stać ich na kupno lokum na kredyt ani na wynajem na wolnym rynku. MIR podaje, że przeciętny miesięczny dochód osoby, która mogłaby być najemcą nowych czynszówek, nie mógłby przekroczyć około 2,8 tys. zł w przypadku...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10018

Wydanie: 10018

Spis treści

Media planet

Zamów abonament