Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ostrożnie z cięciem pensji

26 lutego 2015 | Praca i ZUS | Mateusz Rzemek

Sąd Najwyższy dopiero za kilka miesięcy rozstrzygnie, czy przy obniżce wynagrodzeń trzeba stosować takie same procedury jak przy zwolnieniach grupowych.

Firmy zatrudniające powyżej 20 pracowników mogą mieć w najbliższym czasie kłopot, jeśli zechcą obniżyć zatrudnionym pensje. Do czasu rozstrzygnięcia Sądu Najwyższego z ostrożności powinny rozważyć stosowanie czasochłonnych i kosztownych procedur konsultacji z załogą, tak jakby chciały przeprowadzić zwolnienia grupowe. Pominięcie tych procedur może unieważnić przeprowadzone obniżki. Wystarczy, że zatrudnieni odwołają się do sądu pracy i tam z przyczyn formalnych zostaną im przywrócone dotychczasowe warunki zatrudnienia.

Obniżka zamiast likwidacji

Wszystko zaczęło się w łódzkim szpitalu im. Rydygiera. Placówka notowała straty od 2009 r., aż po trzech latach organ założycielski szpitala odmówił mu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10076

Wydanie: 10076

Spis treści
Zamów abonament