Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Praktyka kontra zaufanie

12 czerwca 2015 | Kraj | Anna Cieślak-Wróblewska
Ministerstwo Skarbu mocno ucierpiało na aferze taśmowej. Odchodzi nie tylko minister Włodzimierz Karpiński (na zdjęciu), ale także jeden z jego zastępców – Rafał Baniak
autor zdjęcia: Jerzy Dudek
źródło: Fotorzepa
Ministerstwo Skarbu mocno ucierpiało na aferze taśmowej. Odchodzi nie tylko minister Włodzimierz Karpiński (na zdjęciu), ale także jeden z jego zastępców – Rafał Baniak

Na liście kandydatów na nowego ministra skarbu wymieniani są Krystyna Skowrońska, posłanka PO, 
i Zdzisław Gawlik, wiceminister resortu.

– Wszystkie decyzje podejmuje pani premier – tak Skowrońska komentowała w czwartek pytania, czy otrzymała od premier Ewy Kopacz propozycję objęcia teki ministra Skarbu Państwa i czy ją przyjmie.

Skowrońska jest zaliczana do kręgu najbardziej zaufanych współpracowników premier Kopacz. Z wykształcenia jest prawnikiem, z zawodu – bankowcem, a od 2001 sprawuje mandat poselski. Od roku piastuje funkcję przewodniczącej sejmowej Komisji ds. Finansów Publicznych.

– Pani poseł zna się na gospodarce i finansach – mówi Janusz Lewandowski, przewodniczący Rady Gospodarczej przy Premierze.

Z kolei Zdzisław Gawlik ma duże doświadczeniem w nadzorze właścicielskim. Ze Skarbem Państwa jest związany już od 1991 r. (pracował w delegaturach resortu w Rzeszowie). W 2007 r. objął stanowisko wiceministra, które zajmuje do dziś z przerwą na wiceprezesowanie w spółkach PGE Energia Jądrowa oraz PGE EJ 1. Zasiadał też w kilku radach nadzorczych.

– Jestem bardzo ciekawy, co wygra u pani Kopacz – zaufanie, jakim może obdarzyć nowego ministra, czy jego doświadczenia – komentuje jeden z ekonomistów. – Warto zauważyć, że jeśli wygra...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10164

Wydanie: 10164

Spis treści
Zamów abonament