Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zapłacimy mniej, ale rygory wzrosną

12 czerwca 2015 | Ekonomia
Częściej do Grecji, rzadziej do Wielkiej Brytanii
źródło: Rzeczpospolita
Częściej do Grecji, rzadziej do Wielkiej Brytanii

Bilety lotnicze powoli tanieją, wyraźny spadek cen będzie widoczny po wakacjach. W samolotach zrobi się ciaśniej. Podejście do wagi i wielkości bagażu coraz bardziej restrykcyjne.

W połowie roku kończy się większość zawartych przez linie lotnicze umów zabezpieczających ceny paliwa. Większość przewoźników zakładała, że baryłka ropy będzie kosztowała powyżej 100 dolarów i takie ceny linie miały gwarantowane. Teraz transakcje opiewają już na 65–70 dol., więc można liczyć, że skorzystają na tym pasażerowie.

– Polski rynek jest uważany przez linie lotnicze za wyjątkowo wyczulony na ruchy cen, bo Polacy nauczyli się podróżować oszczędnie. Szukają ofert online, bo tak można kupić wyjazd najtaniej – mówi Magdalena Greloff, szefowa marketingu Skyscannera, bezpłatnej wyszukiwarki tanich lotów i wakacji. – Czasami wystarczy miesiąc różnicy w dacie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10164

Wydanie: 10164

Spis treści
Zamów abonament