Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wysyp remontów na wakacje

12 czerwca 2015 | Ekonomia
W czasie lata utrudnienia w ruchu będą na głównych drogach krajowych
źródło: Rzeczpospolita
W czasie lata utrudnienia w ruchu będą na głównych drogach krajowych

Kierowcy muszą przygotować się na stanie w korkach. 
Drogowcy po raz kolejny uznali lato za najlepszy czas dla remontów i napraw.

Adam woźniak

Drogowcy zaczynają sezon remontowy. Przed zbliżającymi się wakacjami na najważniejszych trasach pojawia się coraz więcej utrudnień. Problemy z przejazdem już są na autostradzie A4. W ubiegłym roku były tam remontowane fragmenty drogi pomiędzy Wrocławiem a Katowicami. Teraz odnawiane mają być odcinki w województwach opolskim, dolnośląskim, śląskim i małopolskim.

Na tym pierwszym prace ruszyły z początkiem czerwca. Na 30-kilometrowej trasie od węzła Przylesie do węzła Prądy ograniczono prędkość jazdy. Na Dolnym Śląsku zaczął się remont jezdni między węzłem Krajków a węzłem Przylesie (granica z województwem opolskim) – to prawie 27 kilometrów. Na terenie Śląska remont zacznie się w Rudzie Śląskiej oraz na węzłach: Batory, Bocheńskiego, Witosa. Z kolei w Małopolsce prace zaplanowano od wiaduktu w ciągu ul. Kąpielowej w Krakowie do węzła Kraków Wieliczka.

Będą problemy z dotarciem do Tatr. Na „zakopiance" trwają remonty w rejonie Białego Dunajca. Na drodze ekspresowej S1 na Śląsku ruch hamuje remontowany wiadukt w rejonie Mysłowic, remont spowalnia przejazd na ekspresówce S8 w rejonie Kowiesy – Huta Zawadzka.

Prawie do połowy lipca potrwają roboty na drodze nr 8 w rejonie Poręby – Ostrów Mazowiecka, do początku listopada remontowany będzie ponad...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10164

Wydanie: 10164

Spis treści
Zamów abonament