Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przedsiębiorcy działający w grupie będą mogli pozyskać dotację

20 stycznia 2016 | Dobra Firma | Michał Kołtuniak

Na tworzenie sieciowych produktów, czyli wspólnej i kompleksowej oferty zgłaszanej przez co najmniej dziesięć firm, będzie można pozyskać 320 mln zł. Konkurs o wsparcie z funduszy unijnych zostanie ogłoszony w lutym.

Michał Kołtuniak

Już w najbliższym miesiącu w programie „Polska wschodnia" ogłoszony zostanie konkurs dla konsorcjów mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, które stworzą w tym makroregionie innowacyjne produkty sieciowe. – Dzięki dofinansowaniu firmy, które połączą swoje siły, zaoferują atrakcyjny produkt wykorzystujący potencjał i walory Polski wschodniej. Nowa, kompleksowa oferta na rynku będzie dźwignią rozwoju przedsiębiorstw oraz źródłem nowych miejsc pracy – zaznaczył wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak, zapowiadając ogłoszenie naboru wniosków.

Konkurs w tzw. działaniu 1.3.2 „Tworzenie sieciowych produktów przez MSP" ogłoszony będzie po raz pierwszy. Nabór wniosków rozpocznie się w kwietniu, a zakończy w czerwcu 2016 r. Do rozdysponowania jest 320 mln zł. Na realizację całego działania przeznaczono ponad 160 mln euro z unijnego budżetu.

Tylko konsorcja

O ile wiele tzw. działań przewidujących unijne dofinansowanie skierowanych do małych i średnich firm pozwala na samodzielne przygotowanie koncepcji projektu i złożenie wniosku, o tyle w przypadku tego jest nieco inaczej. Wprawdzie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10348

Wydanie: 10348

Spis treści
Zamów abonament