Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Frakcja Czerwonej Armii wiecznie żywa

20 stycznia 2016 | Świat | Piotr Jendroszczyk

Byli członkowie RAF, lewackiej organizacji terrorystycznej, dają o sobie znać po latach, starając się zdobyć środki na życie na emeryturze.

Jak twierdzi telewizja NDR, ubiegłoroczny napad na transporter przewożący gotówkę w okolicach Bremy zorganizowali byli członkowie Frakcji Czerwonej Armii (RAF). Prokuratura nie zaprzecza. Świadczyć ma o tym materiał genetyczny zabezpieczony przez policję w samochodach, którymi posługiwali się przestępcy. Na tej podstawie ustalono, jak twierdzi NDR, tożsamość trzech poszukiwanych do dzisiaj członków RAF, organizacji, która w 1998 r. zawiadomiła oficjalnie, że poniosła porażkę w walce z kapitalizmem i amerykańskim imperializmem i zaprzestaje działalności.

Do napadu doszło w czerwcu ubiegłego roku na parkingu jednego z domów towarowych. Stojący tam transporter został zablokowany przez bus marki Volkswagen. Wysiadło z niego trzech zamaskowanych ludzi:...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10348

Wydanie: 10348

Spis treści
Zamów abonament