Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kurs prawa jazdy w firmowych kosztach

04 lutego 2016 | Dobra Firma | Tomasz Krywan

Pracodawca rozliczy wydatki na kształcenie pracowników, jeżeli szkolą się w zakresie przydatnym 
do wykonywania powierzonej im pracy.

Jestem przedsiębiorcą, zatrudniam kilkunastu pracowników. Dwóm z nich zamierzam sfinansować koszty kursu na prawo jazdy kategorii B. Czy poniesione z tego tytułu wydatki mogę zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów z działalności gospodarczej? Czy u pracowników powstaną z tego tytułu opodatkowane przychody? – pyta czytelnik.

Kosztami uzyskania przychodów są koszty ponoszone przez podatników w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów, z wyjątkiem kosztów wymienionych jako niestanowiące kosztów uzyskania przychodów (zob. art. 22 ust. 1 ustawy o PIT). Kosztami ponoszonymi w celu osiągnięcia przychodów są m.in. różnego rodzaju koszty pracownicze, tj. ponoszone w związku z zatrudnieniem pracowników, w tym koszty kształcenia pracowników, jeżeli szkolą się oni w zakresie przydatnym do wykonywania powierzonej im pracy.

Także uniwersalne umiejętności

Dotyczy to nie tylko wydatków na kształcenie ściśle związane z pracą wykonywaną przez pracowników, ale również na kształcenie mające na celu nabycie umiejętności uniwersalnych, takich jak obsługa komputera, znajomość języka obcego (zob. np. interpretację Izby Skarbowej w Warszawie z 21...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10361

Wydanie: 10361

Spis treści
Zamów abonament