Kurs prawa jazdy w firmowych kosztach
Pracodawca rozliczy wydatki na kształcenie pracowników, jeżeli szkolą się w zakresie przydatnym do wykonywania powierzonej im pracy.
Jestem przedsiębiorcą, zatrudniam kilkunastu pracowników. Dwóm z nich zamierzam sfinansować koszty kursu na prawo jazdy kategorii B. Czy poniesione z tego tytułu wydatki mogę zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów z działalności gospodarczej? Czy u pracowników powstaną z tego tytułu opodatkowane przychody? – pyta czytelnik.
Kosztami uzyskania przychodów są koszty ponoszone przez podatników w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów, z wyjątkiem kosztów wymienionych jako niestanowiące kosztów uzyskania przychodów (zob. art. 22 ust. 1 ustawy o PIT). Kosztami ponoszonymi w celu osiągnięcia przychodów są m.in. różnego rodzaju koszty pracownicze, tj. ponoszone w związku z zatrudnieniem pracowników, w tym koszty kształcenia pracowników, jeżeli szkolą się oni w zakresie przydatnym do wykonywania powierzonej im pracy.
Także uniwersalne umiejętności
Dotyczy to nie tylko wydatków na kształcenie ściśle związane z pracą wykonywaną przez pracowników, ale również na kształcenie mające na celu nabycie umiejętności uniwersalnych, takich jak obsługa komputera, znajomość języka obcego (zob. np. interpretację Izby Skarbowej w Warszawie z 21...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta