Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W skrócie

04 lutego 2016 | Ekonomia

przemysł spożywczy

∑ Wielki proceder związany z produkcją rzekomo włoskiej wyśmienitej oliwy, faktycznie pochodzącej z importu, i barwienia oliwek ujawniono w kilku regionach Włoch takich jak Apulia, Kalabria czy Umbria. Podczas operacji pod kryptonimem „Mamma mia" Gwardia Finansowa skonfiskowała i nie dopuściła do wprowadzenia do sprzedaży ponad 2 tys. ton oliwy z podrobionymi certyfikatami o wartości 13 mln euro. W Apulii np. skonfiskowano ponad 10 ton chemicznie barwionych oliwek stołowych uznanych za groźne dla zdrowia. Zarzuty usłyszało 18 tamtejszych przedsiębiorców. Oliwki były sztucznie barwione przy użyciu zabronionych na terenie Unii Europejskiej substancji na wyrazisty kolor zielony, by ukryć ich defekty. —ak, pap

transport

∑ Około 120 specjalistów z branży IT zatrudni we Wrocławiu linia lotnicza Ryanair. Przewoźnik w maju chce otworzyć w centrum miasta tzw. Laboratorium Podróży. Specjaliści będą się zajmowali głównie rozwojem strony internetowej Ryanaira oraz aplikacji na telefony komórkowe. – Jesteśmy na etapie finalizacji kontraktu w sprawie lokalizacji – powiedział członek zarządu ds. technicznych Ryanair John Hurley. W 2005 r. na wrocławskim lotnisku przewoźnik rozpoczął podbój polskiego nieba, uruchomiając swoje pierwsze połączenia do Londynu-Stansted.

—ak, pap

gospodarka...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10361

Wydanie: 10361

Spis treści
Zamów abonament