Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Korwin-Mikke: Absurdalna wizja Związku Sowieckiego

04 lutego 2016 | Publicystyka, Opinie | Janusz Korwin-Mikke
autor zdjęcia: Robert Gardziński
źródło: Fotorzepa

Jestem z jedynej większej polskiej formacji, która gotowa jest prowadzić z Rosją politykę normalnych, przyjaznych stosunków – pisze szef partii KORWiN.

Jego Ekscelencja Włodzimierz Miedinski, minister kultury Federacji Rosyjskiej, stwierdził, że w 1945 roku „Polska sama wybrała komunizm" i pytał: „Jak można porównywać okupację niemiecką z tym, co błędnie nazywacie okupacją sowiecką?". Zatem odpowiadam krótko: Można!

Oczywiście jest prawdą, że staliniści wyzwolili nas spod okupacji narodowosocjalistycznej – ale z tego nie wynika, że nie wpakowali nas pod gorszą. Tak przy okazji: goebbelsowska propaganda utrzymywała, że oto wyzwolili Polskę spod okupacji sanacyjnej kliki Piłsudskiego, gdzie była gigantyczna biurokracja, zamykano ludzi w Berezie Kartuskiej, odebrano autonomię Ślązakom, gdzie niszczono rolnictwo itd. To wszystko całkowita prawda – ale czy to usprawiedliwia okupację hitlerowską?!

Pan minister kultury powinien nie tylko poduczyć się historii – ale i spowodować, by sami Rosjanie zaczęli patrzeć na swoje dzieje inaczej.

Okupacja gorsza dla Rosjan

Gdy w Warszawie miał się rozpocząć mecz Polska–Rosja, Alejami Jerozolimskimi szedł tłum przyjaźnie do Polski nastawionych kibiców z flagami Federacji – de facto są to tradycyjne flagi Imperium Rosji. Rozmawiałem z nimi, wszyscy odżegnywali się od Związku Sowieckiego, a gdy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10361

Wydanie: 10361

Spis treści
Zamów abonament