Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W bankach można też zainwestować w fundusze

04 lutego 2016 | Moje pieniądze
Największe TFI są w grupach kapitałowych PKO BP i Pekao SA
źródło: Rzeczpospolita
Największe TFI są w grupach kapitałowych PKO BP i Pekao SA

W jednym miejscu można znaleźć wiele funduszy i czasami kupić je bez opłat

Ewa Bednarz

Kilka lat temu w banku, który prowadził nasze konto osobiste, na ogół mogliśmy kupić tylko fundusze oferowane przez TFI należące do tej samej grupy co bank. Wyjątkiem był Supermarket Funduszy Inwestycyjnych mBanku. Teraz sytuacja jest inna. Banki sprzedają fundusze wielu różnych towarzystw.

W styczniu swoją ofertę poszerzyły ING Bank Śląski i mBank. W pierwszym od 11 stycznia można inwestować również w fundusze Union Investment TFI, a w drugim od 28 stycznia w fundusz Aviva Oszczędnościowy.

Inwestycje w kraju i za granicą

Przewaga rynkowa mBanku polega na wciąż najszerszej ofercie krajowych funduszy oraz braku opłat manipulacyjnych. W ING Banku Śląskim opłat też można uniknąć, ale tylko wtedy, gdy chce się inwestować w fundusze o określonym ryzyku, a ich wybór powierzy się specjaliście.

Wystarczy w tym celu założyć w ING Banku Konto Funduszowe i wybrać jeden z trzech pakietów inwestycyjnych: ostrożny, w którym inwestuje się w fundusze obligacji i pieniężne; umiarkowany, który jest poszerzony o część funduszy akcyjnych; lub dynamiczny, w którym fundusze akcyjne mogą stanowić do 65 proc. portfela. Przy samodzielnym wyborze funduszy opłata jest pobierana. Wyjątkiem są Fundusze Indeksowe SFIO: ING BSK Indeks WIG20, ING BSK Indeks MSCI; od 11 stycznia do odwołania prowizji nie ma.

Najważniejszym...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10361

Wydanie: 10361

Spis treści
Zamów abonament