Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Infoafera nie szkodzi w biznesie

04 lutego 2016 | Kraj | Grażyna Zawadka Izabela Kacprzak
Przetarg na obsługę spotkań podczas polskiego przewodnictwa w UE, zdaniem prokuratury ustawiony, był wart 34 mln zł (na zdjęciu konferencja nt. polityki spójności  w Gdańsku, lipiec 2011 r.)
autor zdjęcia: Piotr Wittman
źródło: Fotorzepa
Przetarg na obsługę spotkań podczas polskiego przewodnictwa w UE, zdaniem prokuratury ustawiony, był wart 34 mln zł (na zdjęciu konferencja nt. polityki spójności w Gdańsku, lipiec 2011 r.)

Choć prokuratorzy zarzucili przedsiębiorcy udział w zmowie, firma, 
z którą jest związany, zdobywa rządowe kontrakty. Państwo jest bezradne.

Sprawa sięga 2011 r. i przygotowań do polskiego przewodnictwa w Unii Europejskiej. Głośny przetarg MSZ na kompleksową obsługę spotkań i konferencji podczas prezydencji wygrało konsorcjum trzech warszawskich firm: CAM Media, Easylog i IT.Expert. Już wtedy wybór ten budził kontrowersje, a chodziło m.in. o to, że zwycięzca za wykonanie zlecenia zaoferował dokładnie tyle, ile na ten cel przeznaczyło MSZ – 34 mln zł.

Dziś prokuratura twierdzi, że przetarg był ustawiony, a zarzut udziału w zmowie przetargowej postawiono m.in. prezesowi i współwłaścicielowi IT.Expert Andrzejowi A. oraz Januszowi J. z Easylog. Ich pozycję w staraniach o kontrakt poprawiły, zdaniem śledczych, sfałszowane referencje. Zgodnie z nimi wspierająca konsorcjum agencja marketingowa miała na koncie wielką kampanię na rzecz firmy telekomunikacyjnej.

Sprawę uznaje się za część tzw. infoafery, czyli ogromnych nieprawidłowości przy zlecaniu przez...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10361

Wydanie: 10361

Spis treści
Zamów abonament