Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mała ulga tylko dla największych graczy

04 lutego 2016 | Prawo | Mateusz Maj

Firmy inwestujące w badania i rozwój już przygotowują się do podatkowego odliczenia. Im są większe, tym łatwiej będzie im skorzystać z odpisu.

Nowe przepisy o uldze na badania i rozwój obowiązują od początku roku. Najwyższy czas, by się z nimi zmierzyć. Eksperci wskazują, że im później firmy się do tego zabiorą, tym trudniej będzie im obniżyć prawidłowo podatek.

Podatnicy prowadzący działalność badawczo-rozwojową, którzy zamierzają skorzystać z odliczenia, muszą w księgach rachunkowych wyodrębnić koszty działalności badawczo-rozwojowej. Samo zbiorcze wyodrębnienie kosztów może być jednak niewystarczające.

– Przede wszystkim trzeba ustalić, które wydatki i w jakim zakresie kwalifikują się do odliczenia. Szczególnie trudne będzie to w przedsiębiorstwach nieposiadających wyodrębnionych działów R&D, tj. wyspecjalizowanych wewnętrznych jednostek prowadzących działalność badawczo-rozwojową – mówi Grzegorz Kuś, doradca podatkowy z PwC....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10361

Wydanie: 10361

Spis treści
Zamów abonament