Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Samodzielność gospodarcza oznacza ponoszenie ryzyka

18 października 2016 | Administracja

Samorządowa instytucja kultury nie podlega centralizacji w zakresie rozliczeń VAT

Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu w interpretacji indywidualnej z 2 sierpnia 2016 r. (ILPP1/4512-1-321/16-2/UG) rozstrzygnął kwestię dotyczącą nowych przepisów o centralizacji rozliczeń VAT w jednostkach samorządu terytorialnego w kontekście statusu prawnopodatkowego instytucji kultury (ustawa z 5 września 2016 r. o zasadach rozliczeń w podatku od towarów i usług oraz dokonywania zwrotu środków publicznych przeznaczonych na realizację projektów finansowanych z udziałem środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej lub od państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu przez jednostki samorządu terytorialnego).

Gmina zwróciła się z wnioskiem o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącym traktowania dla potrzeb centralizacji gminnego ośrodka kultury i sportu (GOKiS). Jednocześnie zaznaczyła, że GOKiS jest samorządową instytucją kultury powołaną w celu realizacji zadań własnych gminy wynikających z ustawy o samorządzie gminnym w zakresie kultury, w tym bibliotek gminnych i innych instytucji...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10577

Wydanie: 10577

Spis treści
Zamów abonament