Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Strona ma miesiąc na złożenie podania o wznowienie postępowania

18 października 2016 | Administracja

Podanie o wznowienie postępowania wnosi się w terminie miesiąca od dnia, w którym strona dowiedziała się o okoliczności stanowiącej podstawę do wznowienia. Jeżeli strona bez własnej winy nie brała udziału w postępowaniu, termin ten biegnie od dnia, w którym dowiedziała się o decyzji.

Strona chce wnieść podanie o wznowienie postępowania na tej podstawie, że bez własnej winy nie brała w nim udziału. Minął już jednak przewidziany na to miesięczny termin. Czy można ubiegać się o jego przywrócenie?

Tak. Zgodnie z art. 145 § 1 pkt 4 kodeksu postępowania administracyjnego (dalej k.p.a.) jedną z podstaw do wznowienia postępowania w sprawie zakończonej ostateczną decyzją jest sytuacja, gdy strona bez własnej winy nie brała udziału w tym postępowaniu. W takim przypadku wznowienie następuje tylko na żądanie strony (art....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10577

Wydanie: 10577

Spis treści
Zamów abonament