Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Komiks o Ince, także dla niewidomych

18 października 2016 | Życie Ziemi Podlaskiej | Marek Kozubal

Komiks wraz z audiodeskrypcją dla osób niewidomych, opisujący historię bohaterskiej łączniczki AK która została zamordowana przez ubeków, można pobrać bezpłatnie ze strony białostockiego Muzeum Wojska. To innowacyjny sposób przybliżania współczesnej historii.

Opowiadający o losach Danuty Siedzikówny komiks „Inka", narysowany przez Daniela Bauma na podstawie scenariusza Pauliny Królikowskiej, oraz jego opracowanie dla osób niewidomych (audiodeskrypcja) są częścią projektu „Inka-Pamięć-Patriotyzm", przygotowanego przez edukatorów z Muzeum Wojska w Białymstoku. – Towarzyszy on warsztatom edukacyjnym skierowanym do młodzieży, a także wystawie poświęconej „Ince" – opisuje nam Marzena Wilczko z działu edukacyjnego muzeum. Projekt został sfinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10577

Wydanie: 10577

Spis treści
Zamów abonament