Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rozwój rynku napędza konieczność wymiany oprogramowania

18 października 2016 | Rzeczpospolita Cyfrowa
Wybór systemów ERP na rynku jest bardzo duży i każda organizacja, od dużej korporacji  po MŚP, może znaleźć program odpowiedni dla siebie.
źródło: Rzeczpospolita
Wybór systemów ERP na rynku jest bardzo duży i każda organizacja, od dużej korporacji po MŚP, może znaleźć program odpowiedni dla siebie.

Zarządzanie | Szybko zmieniające się otoczenie biznesowe wymusza aktualizację oprogramowania BARBARA mejssner

Rynek oprogramowania do zarządzania zasobami przedsiębiorstwem stale rośnie. Wzrost ten powoduje kilka czynników: duża ilość firm, które nie mają jeszcze wdrożonego systemu; stare systemy, które z przyczyn technologicznych lub funkcjonalnych wymagają wymiany; ujednolicenie środowiska informatycznego w oddziałach, filiach lub spółkach przejętych przez większych graczy rynkowych.

Wszystko to sprawia, że rynek ERP ma się dobrze. Nie może być inaczej, skoro – jak wynika z badań Ventana Research – 45 proc. przedsiębiorstw chce w najbliższym czasie korzystać z bardziej wydajnych systemów ERP.

Większa dostępność

Jak przewidują specjaliści, wdrożenia będą miały miejsce w większości przypadków w małych firmach, gdzie wysokie koszty implementacji nie są już taką barierą. Większa konkurencja wśród producentów oprogramowania i nasycenie rynku korporacyjnego rozwiązaniami ERP sprawiły, że pojawiły się rozwiązania dostosowane do potrzeb i możliwości finansowych mniejszych podmiotów.

Dodatkowo coraz większą popularnością cieszą się systemy ERP udostępniane w modelu SaaS (z ang. Software as...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10577

Wydanie: 10577

Spis treści
Zamów abonament