Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Niezłożenie pełnomocnictwa to brak podlegający uzupełnieniu

18 października 2016 | Administracja

W razie niepodpisania podania przez stronę trzeba wezwać ją do usunięcia tego braku. Wymóg wezwania obowiązuje także w przypadku, gdy podanie podpisał pełnomocnik, bez złożenia pełnomocnictwa.

Odwołanie wniósł syn strony jako jej pełnomocnik. Nie przedstawił jednak pełnomocnictwa. W tej sytuacji organ uznał podanie za niepodpisane przez stronę i zwrócił się do niej o usunięcie tego braku. Czy wymagało to wydania postanowienia?

Nie. Zgodnie z art. 63 § 3 kodeksu postępowania administracyjnego (dalej k.p.a.) podanie (żądanie, wyjaśnienia, odwołanie, zażalenie) wniesione pisemnie powinno być podpisane przez wnoszącego. W myśl art. 64 k.p.a. w sytuacji, gdy w podaniu nie wskazano adresu wnoszącego i nie ma możności ustalenia tego adresu na podstawie posiadanych danych, podanie pozostawia się bez...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10577

Wydanie: 10577

Spis treści
Zamów abonament