Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Skarga na wezwanie do uzupełnienia oferty nie zawsze zasadna

18 października 2016 | Administracja | Patrycja Grodzka

Samo wezwanie o uzupełnienie dokumentów nie może być automatycznie uznane za wskazanie przez zamawiającego, że wykonawca podlega wykluczeniu czy też że oferta podlega odrzuceniu.

Zamawiający wszczął przetarg nieograniczony na dostawę i wdrożenie systemu informatycznego wspomagającego zarządzanie finansami miasta. Odwołujący w sprawie (KIO 1405/16) wniósł do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej (KIO) odwołanie m.in. na niezasadne wezwanie odwołującego do uzupełnienia dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu, pomimo iż zdaniem odwołującego spełnia on postawione warunki udziału w postępowaniu, a treść dokumentów złożonych przez niego w ofercie, potwierdza spełnianie warunków udziału postawionych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia (siwz). Z ostrożności odwołujący wniósł również odwołanie wobec zaniechania wezwania go do złożenia wyjaśnień dotyczących treści złożonych dokumentów. Odwołujący wniósł o nakazanie zamawiającemu unieważnienia czynności wezwania wykonawcy do uzupełnienia dokumentów.

Potwierdzenie wymaganej wiedzy

Podstawę wniesienia odwołania stanowiła okoliczność, iż wykonawca otrzymał od zamawiającego wezwanie do uzupełnienia wykazu wykonanych głównych dostaw oraz dowodów potwierdzających ich należyte wykonanie. Wezwanie do uzupełnienia dokumentów było konsekwencją uznania przez zamawiającego, że...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10577

Wydanie: 10577

Spis treści
Zamów abonament