Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Prowadzenie działalności kulturalnej to zadanie własne samorządu

18 października 2016 | Administracja

Nieodpłatne przekazanie inwestycji do instytucji kultury nie uprawnia do odliczenia VAT naliczonego

Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach rozstrzygnął w interpretacji z 5 października 2016 r. (IBPP3/4512-404/16-3/SR) kwestię możliwości odliczenia przez gminę podatku VAT naliczonego od wydatków związanych z rewitalizacją budynku, który zostanie przekazany w bezpłatne użytkowanie gminnej instytucji kultury. Gmina planuje realizację inwestycji obejmującej kompleksową rewitalizację budynku starostwa wraz z nadaniem mu nowych funkcji gospodarczych i społecznych. Chodzi o stworzenie: miejsca dla warsztatów tematycznych, konferencji, sympozjów, koncertów kameralnych i spotkań; restauracji wraz z dodatkową salą wielofunkcyjną przeznaczoną do organizacji imprez okazjonalnych, sklepiku z pamiątkami i materiałami tematycznymi, a także powierzchni administracyjnej i noclegowej.

Faktury za prace dotyczące realizacji projektu wystawiane będą bezpośrednio na gminę, a po jego zakończeniu powstała infrastruktura zostanie przekazana operatorowi – Miejskiemu Ośrodkowi Kultury, który będzie zarządzał infrastrukturą w okresie eksploatacji projektu. Przedmiotowy majątek zostanie przekazany do MOK na podstawie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10577

Wydanie: 10577

Spis treści
Zamów abonament