Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zarządzanie zasobami coraz bardziej hybrydowe

18 października 2016 | Rzeczpospolita Cyfrowa
Aktualizacja i koszty to główne motywy wdrożeń systemów erp.
źródło: Rzeczpospolita
Aktualizacja i koszty to główne motywy wdrożeń systemów erp.

Oprogramowanie | Przybywa firm korzystających z mieszanych systemów ERP

BARBARA mejssneer

Coraz więcej firm korzysta z hybrydowych systemów ERP, łącząc tradycyjne oprogramowanie zainstalowane na własnych serwerach z usługami chmurowymi.

Według firmy konsultingowej PwC hybrydowy system do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa (ERP – Enterprise Resource Planning), czyli połączenie systemów tradycyjnych i systemów w chmurze, to już norma. Czerpie on to co najlepsze z obu modeli. Choć dla małych i średnich firm po raz pierwszy wdrażających ERP chmura może być najwłaściwszą opcją, to już dla dużych firm, posiadających rozbudowane środowiska IT – niekoniecznie. Dla nich lepszym rozwiązaniem wydaje się modyfikacja systemu poprzez dokupienie funkcjonalności w modelu cloud i zintegrowanie obu rozwiązań.

Ewolucja rynku

Rynek ERP wciąż się rozwija, szykuje się więc sporo nowych wdrożeń, a to, jaki model wybierze konkretne przedsiębiorstwo, zależy od jego potrzeb. Według firmy badawczej Allied Market Research światowy rynek ERP będzie rósł do 2020 roku w stałym tempie 7,2 proc. rocznie i osiągnie wartość 41,69 mld dol.

Na tym tle polski rynek systemów ERP nie jest duży, stanowi jedynie 2 proc. europejskiego rynku oprogramowania tej klasy, ale stale się powiększa. Do 2017 roku ma się to odbywać...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10577

Wydanie: 10577

Spis treści
Zamów abonament