Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dwanaście zachowań, które rujnują atmosferę w pracy

04 listopada 2016 | Prawo w biznesie | Alain Kaj

Przedsiębiorcy i menedżerowie powinni wiedzieć, że atmosfera w pracy jest kluczowym czynnikiem wpływającym na satysfakcję z zatrudnienia, a co za tym idzie – również na efektywność oraz zaangażowanie pracownika. Zła aura powoduje frustracje i zniechęcenie, czyli prowadzi do zawyżonej absencji pracowników i spadku wydajności firmy.

Gdzie szukać przyczyn złej atmosfery w pracy? Oczywiście – wewnątrz przedsiębiorstwa. Zależy ona bowiem nie tylko od systemu działania firmy, ale także od samych pracowników. A oto 12 zachowań, które negatywnie wpływają na atmosferę wśród współpracowników i obniżają komfort pracy w zespole.

1. Wieczna nieobecność

Zgodnie z raportem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych „w 2015 r. w Rejestrze zaświadczeń lekarskich KSI ZUS zarejestrowano 20 127,9 tys. zaświadczeń lekarskich o czasowej niezdolności do pracy na łączną liczbę 266 200,7 tys. dni absencji chorobowej. W porównaniu z 2014 r. nastąpił wzrost zarówno liczby zaświadczeń lekarskich (o 6,8 proc.), jak i liczby dni absencji chorobowej (o 5,3 proc.). Warto wiedzieć, że koszty absencji chorobowej to nie tylko wydatki ponoszone z tytułu ubezpieczeń społecznych, ale również koszty związane z nadgodzinami oraz zastępstwem. Pracownicy, którzy są oddelegowani do pracy za osobę wiecznie nieobecną, czują się sfrustrowani faktem, iż wykonują czyjąś pracę.

2. Przedłużone wakacje

Niewłaściwe wykorzystywanie zwolnienia chorobowego to jedno, a chwalenie się na portalu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10591

Wydanie: 10591

Spis treści
Zamów abonament