Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Miasta aktualizują opłaty, a firmy nie chcą podwyżek

04 listopada 2016 | Nieruchomości | Renata Krupa-Dąbrowska

Żaden użytkownik wieczysty nie jest zadowolony z podwyżki rocznej opłaty. Tymczasem zbliża się ich sezon. Wokandy sądowe znowu więc zaczną pęcznieć od skarg wkurzonych.

Zbliża się koniec roku kalendarzowego, a to nierzadko oznacza jedno: podwyżki. W najbliższym czasie niejeden więc użytkownik wieczysty może spodziewać się listonosza z pismem w tej sprawie.

Aktualizacja rocznych opłat za użytkowanie wieczyste to zarzewie konfliktów. Nie znam firmy, która potulnie zaakceptowałaby, że musi więcej płacić. Efekt tego jest taki, że samorządowe kolegia odwoławcze w całym kraju oraz sądy pełne są skarg nie tylko właścicieli mieszkań, ale i firm. Spory o aktualizację potrafią wlec się niestety latami. Pod tym względem prawdziwym rekordzistą jest warszawskie kolegium, do którego trafia połowa tego typu spraw. Tutaj na orzeczenie trzeba poczekać co najmniej trzy lata.

Na ogół kwestionowana jest jakość operatu szacunkowego,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10591

Wydanie: 10591

Spis treści
Zamów abonament