Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Produkcja pobudza zatrudnienie, ale słabiej

04 listopada 2016 | Ekonomia
Produkcję pobudzają duże firmy, usługi mniejsze
źródło: Rzeczpospolita
Produkcję pobudzają duże firmy, usługi mniejsze

Firmy produkcyjne z tzw. sektora nowoczesnej gospodarki zanotowały w III kwartale 8-proc. wzrost liczby pracowników w skali roku. To poniżej rekordu z II kwartału.

Produkcja, która od początku 2015 r. jest lokomotywą wzrostu zatrudnienia w firmach tzw. nowoczesnej gospodarki, utrzymała się w tej roli również w III kwartale – wynika z raportu firmy ADP Polska (czołowego gracza na rynku outsourcingu płacowo-kadrowego), do którego dotarła „Rzeczpospolita".

Raport ADP Polska powstał na podstawie danych z ponad 130 firm zatrudniających łącznie ponad 100 tys. osób. Te firmy, które dużo eksportują, są innowacyjne i korzystają z nowych technologii i outsourcingu, eksperci ADP Polska zaliczają do sektora nowoczesnej gospodarki. Według raportu w III kwartale zwiększyła ona zatrudnienie o ponad 4,3 proc. w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10591

Wydanie: 10591

Spis treści
Zamów abonament