Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pracujący za granicą mogą uniknąć podatku

04 listopada 2016 | Prawo | Monika Pogroszewska

Ulga abolicyjna przysługuje Polakom zarabiającym w innym kraju, nawet jeśli są tam zwolnieni z daniny. W efekcie nie zapłacą jej ani w Polsce, ani za granicą.

Minister rozwoju i finansów rozstrzygnął w interpretacji ogólnej kwestię rozliczenia zagranicznych zarobków. Wprawdzie interpretacja dotyczy stosowania ulgi abolicyjnej do polskich marynarzy, którzy uzyskują dochody z pracy na statkach za granicą, np. w Norwegii, ale ma szersze zastosowanie. Dotychczas bowiem nie było pewne, czy osoba zwolniona z daniny w innym kraju może skorzystać z ulgi abolicyjnej. Teraz minister potwierdził, że może.

Dwie różne metody

Ulga abolicyjna ma wyrównać różnice w opodatkowaniu osób uzyskujących dochody z państw, w umowach z którymi Polska stosuje odmienne metody unikania podwójnego opodatkowania. Pierwsza, bardziej korzystna, to metoda wyłączenia z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10591

Wydanie: 10591

Spis treści
Zamów abonament