Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wiatrakowy dylemat władzy

04 listopada 2016 | Ekonomia
Najwięcej energii OZE mamy dziś z wiatraków
źródło: Rzeczpospolita
Najwięcej energii OZE mamy dziś z wiatraków

Ministerstwo Finansów nie pracuje nad interpretacją zapisów dotyczących podatków od nieruchomości dla farm wiatrowych – wynika z odpowiedzi resortu na pytanie „Rzeczpospolitej".

Skierowaliśmy je do MF po tym, jak samorządy zaczęły wyrażać obawy ws. narzucenia właścicielom turbin danin od całych konstrukcji, co wynikałoby z interpretacji ustawy o inwestycjach w elektrownie wiatrowe.

– Zazwyczaj po wprowadzeniu nowych przepisów następuje okres obserwacji. Jeśli widać rozbieżności interpretacyjne, to w niektórych przypadkach jest decyzja o ujednoliceniu przez wydanie ogólnych wytycznych – usłyszeliśmy w resorcie.

Prawdopodobnie dojdzie więc do sporów między gminami a właścicielami farm. Doradcy farm radzą, by zawiązać rezerwy i przygotować się na batalię w sądach. Wskazują przy tym na toczące się przed 2008 r. postępowania, które rozstrzygano...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10591

Wydanie: 10591

Spis treści
Zamów abonament