Aglomeracja nadaje ton
Cały region zyska na zamożności stolicy, a biedniejsza reszta województwa, skorzysta ze wsparcia Unii Europejskiej.
Wśród województw Mazowsze jest liderem pod względem liczby ofert pracy, wysokości przeciętnych wynagrodzeń oraz tempa wzrostu gospodarczego w latach 2008 -2014 r., którym Mazowsze wyróżniało się w skali całej Unii Europejskiej. Jak wynika z najnowszych danych GUS, w I półroczu br., przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto (mediana) w gospodarce narodowej w woj. Mazowieckim, przekroczyło 5,3 tys. zł, czyli było o 30 proc. wyższe niż przeciętna płaca w skali kraju.
Statystyki dowodzą też, że Mazowszu nie tylko można lepiej zarobić, ale też jest łatwiej o zatrudnienie. I tak jest od lat - według raportu czołowego serwisu rekrutacyjnego Pracuj.pl, w trzecim kwartale najwięcej, bo aż 22 proc. wszystkich opublikowanych wtedy ofert pracy dotyczyło właśnie pracy na Mazowszu. Kandydaci do pracy mieli tam do wyboru 27,6 tys. propozycji...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta