Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie szyją już biustonoszy tylko ćwiczą kondycję

08 marca 2017 | Dobra Firma | Renata Krupa-Dąbrowska

Spółka, która przebudowała budynek szwalni na klub fitness powinna załatwić wcześniej formalności budowlane. Jeśli tego nie uczyniła, to dopuściła się samowoli.

Alina L. sąsiadka nowo powstałego klubu fitness zwróciła się do powiatowego inspektora nadzoru budowlanego o sprawdzenie, czy funkcjonuje on legalnie. W tym miejscu bowiem przez długie lata był punkt usługowo-biurowy prowadzący usługi szycia bielizny. Budynek należy do spółki z. o.o.

Nadzór przeprowadził kontrolę w trakcie, której ustalił, że budynek został przebudowany bez wymaganego pozwolenia na budowę. Natomiast po dostarczeniu przez spółkę opinii m.in. powiatowego inspektora sanitarnego, okręgowego inspektora pracy oraz prezydenta miasta nie doszukał się niczego złego w zmianie sposobu użytkowania budynku i w tym zakresie umorzył postępowanie. Wówczas Alina L. odwołała się do wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego.

Bez ingerencji w konstrukcję budynku

Powiatowy inspektor umorzył postępowanie administracyjne w sprawie samowolnej zmiany sposobu użytkowania na klub fitness, ponieważ doszedł do wniosku, że zmiana w budynku usługowo-biurowym świadczonych usług z szycia bielizny damskiej na klub fitness nie jest zmianą sposobu użytkowania w rozumieniu przepisu art. 71 prawa budowlanego. Nie stwierdził bowiem w budynku zmiany wielkości i układu obciążeń, albowiem wykonana przebudowa pomieszczeń polegała jedynie na przesunięciu drzwi wejściowych w przedsionku, rozbiórce części ścianek działowych na parterze budynku – bez...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10694

Wydanie: 10694

Spis treści
Zamów abonament