Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polacy coraz chętniej sprawdzają pracodawców

08 marca 2017 | Ekonomia
Wzrost płac w 2016 r. nie zadowala pracowników.
źródło: Rzeczpospolita
Wzrost płac w 2016 r. nie zadowala pracowników.

Większość pracowników dobrze ocenia swoich pracodawców, chociaż narzekają na zbyt niskie zarobki, brak możliwości rozwoju czy poziom stresu. Grażyna Raszkowska

Ponad połowa Polaków poleciłaby znajomym aktualnego pracodawcę, a tylko co piąty odradzałoby im się tam zatrudniać – wynika z udostępnionego „Rzeczpospolitej" badania firmy JobSquare oraz portalu Kariera.pl. Przeprowadziła je pod koniec lutego tego roku firma SW Research w siedmiu miastach kraju: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Trójmieście, Katowicach i Lublinie.

Najbardziej skłonni do poleceń okazali się poznaniacy (68 proc.), a najmniej pracownicy z Warszawy (49 proc.) i Lublina (51 proc.).

Komfort poznaniaka

Większość badanych ma dobre zdanie o swoich pracodawcach, a jeszcze więcej, bo aż 70 proc. z nich, docenia komfort pracy zapewniany przez firmę. Tylko 14 proc. podaje, że jest on zdecydowanie zbyt niski. Najbardziej przychylne są pod tym względem osoby z Poznania (75 proc.) i Wrocławia (70 proc.), najmniej pracujące w stolicy (58 proc.)....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10694

Wydanie: 10694

Spis treści
Zamów abonament