Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Google szuka w Polsce start-upów z potencjałem

08 marca 2017 | Ekonomia
Nad wisłą powstaje ekosystem sprzyjający rozwojowi start-upów.
źródło: Rzeczpospolita
Nad wisłą powstaje ekosystem sprzyjający rozwojowi start-upów.

Technologiczny gigant rusza z programem wsparcia dla młodych, obiecujących firm w naszym kraju. Nad Wisłą tworzy centrum pozyskiwania inwestorów dla innowacji z tej części Europy. michał duszczyk

Google rusza z kolejnym ambitnym projektem dla innowacyjnych firm w naszym kraju – dowiedziała się „Rzeczpospolita". Od końca 2015 r. w Warszawie działa już kampus dla start-upów.

W środę rusza nabór do trzech programów adresowanych do młodych firm na różnym etapie rozwoju. Jak podkreślają w Google'u, będzie to największe przedsięwzięcie tego typu w regionie. Celem jest wyłowienie najbardziej perspektywicznych firm z branży technologicznej i wsparcie ich rozwoju do pozycji międzynarodowych graczy.

Do projektu zaprzęgniętych zostanie 200 osób z całego świata, którzy będą pomagać w tzw. inkubacji i akceleracji firm. Co roku wsparcie w ramach programów otrzyma ponad 70 start-upów. Wybrane dostaną 50 tys. dol. i biuro w warszawskim kampusie Google'a. Ta jedna z siedmiu tego typu placówek giganta na świecie zostanie rozbudowana. Jak ustaliliśmy,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10694

Wydanie: 10694

Spis treści
Zamów abonament