Fundusze unijne dla współpracujących ze sobą przedsiębiorców
Aby zdobyć dotację z działania 1.3.2 „Tworzenie sieciowych produktów przez MSP" trzeba pozyskać minimum 10 partnerów i przedstawić projekt o wartości co najmniej 20 mln zł. Wnioski o wsparcie będą przyjmowane w maju. Michał Kołtuniak
Istnieją takie instrumenty wsparcia, gdzie przedsiębiorcy, aby zdobyć unijne dofinansowanie, muszą połączyć siły. Czasem z sektorem naukowo-badawczy, a czasem z innymi przedsiębiorcami. Przykładem takiej właśnie inicjatywy jest działanie 1.3.2 „Tworzenie sieciowych produktów przez MSP" programu „Polska wschodnia".
Na czym polega jego istota i do kogo jest ono skierowane? Jak już zostało zauważone, o dofinansowanie z jego środków nie wolno ubiegać się indywidualnie działającym przedsiębiorcom. Wręcz przeciwnie, aby sięgnąć po dotację, należy połączyć siły z kontrahentami, a może nawet konkurentami i stworzyć jeden, spójny projekt. Następnie złożyć go jako konsorcjum. Wyzwanie jest spore, ponieważ udział w nim musi zadeklarować minimum dziesięciu przedsiębiorców. Wszyscy muszą należeć do sektora małych i średnich firm i prowadzić działalność w Polsce. Ponadto minimalna wartość kosztów kwalifikowanych wynosi 20 mln zł. Sam projekt może być realizowany wyłącznie na obszarze makroregionu Polska wschodnia, który tworzą województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie i podkarpackie. Warunek ten jest spełniony, gdy zakres projektu obejmuje przynajmniej jedno z tych województw.
Gotowa usługa lub atrakcja
Celem, jaki postawiono, tworząc to działanie, jest wsparcie konsorcjów w zakresie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta