Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Fundusze unijne dla współpracujących ze sobą przedsiębiorców

08 marca 2017 | Dobra Firma

Aby zdobyć dotację z działania 1.3.2 „Tworzenie sieciowych produktów przez MSP" trzeba pozyskać minimum 10 partnerów i przedstawić projekt o wartości co najmniej 20 mln zł. Wnioski o wsparcie będą przyjmowane w maju. Michał Kołtuniak

Istnieją takie instrumenty wsparcia, gdzie przedsiębiorcy, aby zdobyć unijne dofinansowanie, muszą połączyć siły. Czasem z sektorem naukowo-badawczy, a czasem z innymi przedsiębiorcami. Przykładem takiej właśnie inicjatywy jest działanie 1.3.2 „Tworzenie sieciowych produktów przez MSP" programu „Polska wschodnia".

Na czym polega jego istota i do kogo jest ono skierowane? Jak już zostało zauważone, o dofinansowanie z jego środków nie wolno ubiegać się indywidualnie działającym przedsiębiorcom. Wręcz przeciwnie, aby sięgnąć po dotację, należy połączyć siły z kontrahentami, a może nawet konkurentami i stworzyć jeden, spójny projekt. Następnie złożyć go jako konsorcjum. Wyzwanie jest spore, ponieważ udział w nim musi zadeklarować minimum dziesięciu przedsiębiorców. Wszyscy muszą należeć do sektora małych i średnich firm i prowadzić działalność w Polsce. Ponadto minimalna wartość kosztów kwalifikowanych wynosi 20 mln zł. Sam projekt może być realizowany wyłącznie na obszarze makroregionu Polska wschodnia, który tworzą województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie i podkarpackie. Warunek ten jest spełniony, gdy zakres projektu obejmuje przynajmniej jedno z tych województw.

Gotowa usługa lub atrakcja

Celem, jaki postawiono, tworząc to działanie, jest wsparcie konsorcjów w zakresie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10694

Wydanie: 10694

Spis treści
Zamów abonament