Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kobiety lubią zawody prawnicze

08 marca 2017 | Prawo | Mateusz Adamski
Z uczelni kształcących największą liczbę studentów prawa w 2016 r. tylko UJ jest na podium.  Uniwersytet Warszawski jest dopiero czwarty, a Wrocławski – dziesiąty.
źródło: Rzeczpospolita
Z uczelni kształcących największą liczbę studentów prawa w 2016 r. tylko UJ jest na podium. Uniwersytet Warszawski jest dopiero czwarty, a Wrocławski – dziesiąty.

Najlepiej do egzaminów na aplikacje przygotowują uniwersytety z Krakowa, Łodzi i Poznania.

Ministerstwo Sprawiedliwości już po raz dziewiąty przeanalizowało wyniki egzaminów wstępnych na aplikacje: adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą. Z 8398 osób przystępujących do egzaminu we wrześniu 2016 r. zdało 3460, czyli 41,2 proc. Z tego blisko 60 proc. to kobiety.

Niepokonany Kraków

Najwyższą zdawalność spośród absolwentów z 2016 r., podobnie jak w latach wcześniejszych, osiągnęli absolwenci Uniwersytetu Jagiellońskiego (77,3 proc.). Na drugim miejscu byli absolwenci UŁ (70,7 proc.), a na trzecim UAM (60,8 proc.). Z trzeciego na czwarte miejsce spadł...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10694

Wydanie: 10694

Spis treści
Zamów abonament