Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Atom, czyli energetyczna wańka-wstańka

08 marca 2017 | Ekonomia
PSE twierdzi, że problemy zaczną się po 2020 r.
źródło: Rzeczpospolita
PSE twierdzi, że problemy zaczną się po 2020 r.

Minister energii Krzysztof Tchórzewski nieoczekiwanie powrócił do planów związanych z budową polskiej elektrowni jądrowej. Aneta Wieczerzak-Krusińska

W poniedziałkowej rozmowie w TVP Info minister stwierdził, że w „najbliższej realnej przyszłości" takie bezemisyjne źródło będzie nam potrzebne. To ma być remedium na zaostrzane przez Brukselę normy dla źródeł wytwórczych.

Nowe elektrownie musimy budować, bo te funkcjonujące są wysłużone i awaryjne. Wkrótce zacznie brakować nam mocy w okresach szczytowego zapotrzebowania. Z prognoz Polskich Sieci Elektroenergetyczne wynika, że od początku lat 20. zaczną się prawdziwe problemy nie tylko z zapewnieniem wystarczających rezerw, ale także z pokryciem krajowego zużycia.

Brak spójności

Tchórzewski nie mówił o konkretach. Zaznaczał tylko, że to nie rząd ma być gwarantem ceny energii z takiej siłowni. W odpowiedzi dla...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10694

Wydanie: 10694

Spis treści
Zamów abonament