Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Punkty karne online jeszcze nie dla wszystkich

08 marca 2017 | Prawo | AŁ

Osoby, które przekroczyły dozwolony limit punktów lub straciły prawo jazdy, nie sprawdzą od kwietnia przez internet liczby punktów.

Od kwietnia Ministerstwo Cyfryzacji chce uruchomić pierwszą e-usługę dla kierowców. Na początek w systemie CEPiK 2.0 widoczni będą tylko kierowcy, którzy na koncie mają punkty karne. Niewidoczne będą osoby, które punktów nie mają, przekroczyły dozwolony limit lub straciły prawo jazdy.

Aby sprawdzić konto punktowe, trzeba będzie się zalogować przez ePUAP, czyli Elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej. Zakładanie profilu jest coraz łatwiejsze. Już teraz można go założyć za pośrednictwem internetowego konta bankowego w PKO BP, Inteligo, ING i Millennium. Niedługo mają dołączyć kolejne banki: BZ WBK czy Pekao.

CEPiK 2.0 to przebudowana i zmodernizowana centralna ewidencja pojazdów (CEP), centralna ewidencja kierowców (CEK) i centralna ewidencja posiadaczy kart parkingowych (CEPKP). Mają z niego korzystać m.in. starostwa powiatowe, policja, Główny Urząd Transportu Drogowego, wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego, ośrodki szkolenia kierowców czy stacje kontroli pojazdów. 

Wydanie: 10694

Wydanie: 10694

Spis treści
Zamów abonament