Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czarne chmury nad trasą

08 marca 2017 | Życie Śląska | Izabela Kacprzak
Drogowa Trasa Średnicowa przebiega dziś przez Katowice, Chorzów, Świętochłowice, Rudę Śląską, Zabrze i Gliwice.
autor zdjęcia: Marta Bogacz
źródło: Fotorzepa
Drogowa Trasa Średnicowa przebiega dziś przez Katowice, Chorzów, Świętochłowice, Rudę Śląską, Zabrze i Gliwice.

Nie ma pieniędzy na budowę wschodniego odcinka Drogowej Trasy Średnicowej – gminy złożyły wnioski z błędami i odpadły z konkursu o unijne dofinansowanie.

Najważniejsza inwestycja drogowa Śląska – wschodnia część Drogowej Trasy Średnicowej – odpadła z konkursu na dofinansowanie inwestycji na drogach wojewódzkich ogłoszonego przez urząd marszałkowski. To środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014–2020. Projekt DTŚ Wschód został odrzucony przez Komisję Oceny Ekspertów, ponieważ dokumenty złożone w konkursie o wsparcie unijne okazały się niewystarczające.

Informacja o odrzuceniu wniosków spadła na Śląsk jak grom z jasnego nieba – o pociągnięciu DTŚ na wschód (aglomeracja ma już 31,5-kilometrowy odcinek od Katowic do Gliwic) mówi się od co najmniej trzech lat. Średnicówka ma przebiegać od tunelu pod rondem w Katowicach (węzeł Lwowska), przez Mysłowice, Sosnowiec aż do Jaworzna. Pomogłaby wyprowadzić ruch z centrum miast (głównie Mysłowic i Jaworzna).

Powód? Gminy złożyły wnioski z błędami formalnymi. M.in. w dokumentacji nie ma wniosku potwierdzającego wystąpienie o wydanie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10694

Wydanie: 10694

Spis treści
Zamów abonament