Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rewolucja w urzędach

21 marca 2017 | Administracja | Teresa Siudem
Mariusz Haładyj, wiceminister rozwoju
źródło: materiały prasowe
Mariusz Haładyj, wiceminister rozwoju

Sejm 9 marca przyjął nowelizację Kodeksu postępowania administracyjnego. To największa i najbardziej kompleksowa nowelizacja tego kodeksu, który obowiązuje od lat 60-tych XX wieku.

Przeciętny obywatel narzeka na przedłużające się w nieskończoność postępowania administracyjne. Gdy sprawa trafi do sądu, może trwać ono nawet kilka lat. Czy nowelizacja Kodeksu postępowania administracyjnego przewiduje sposoby na skrócenie tego postępowania? A jeśli tak, jakie?

Mariusz Haładyj, wiceminister Rozwoju: Długość trwania postępowań to od wielu lat jeden z podstawowych problemów naszej administracji. Blisko 80 proc. przedsiębiorców w przeprowadzonym niedawno badaniu PARP wskazało na ten problem. Ale dotyczy on wszystkich obywateli. Postanowiliśmy więc ustalić przyczyny przedłużających się postępowań. Okazało się, że jedną z nich jest zbyt częste wydawanie przez organy administracji decyzji kasatoryjnych, czyli uchylających decyzję i przekazujących sprawę do ponownego rozpoznania...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10705

Wydanie: 10705

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament